Opolska Liga Robotów jest rozgrywanym od 2014/2015 roku cyklem zawodów których celem jest propagowanie robotyki, programowania, cybernetyki i nowych technologii, jako nowoczesnej formy nauczania informatyki wśród młodzieży, kształtowanie wyobraźni uczniów oraz rozwój logicznego i analitycznego myślenia.
Zawody odbędą się 28 marca 2026 r. (sobota) w sali Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, ul. Wrocławska 158.
UWAGA! Zawody Opolskiej Ligi Robotów zostaną rozegrane w ramach wydarzenia OpolBrick (https://www.facebook.com/p/OpolBrick-61580617100227). Wydarzenie to jest biletowane, ale dla uczestników zawodów Opolskiej Ligi Robotów zostaną wydane wejściówki na całe wydarzenie. W związku z tym prosimy o:
- terminowe zgłoszenie drużyn do dnia 22 marca 2026 r.
- zabranie na zawody wydrukowanego Oświadczenia podpisanego przez rodzica/opiekuna. Okazanie oświadczenia będzie warunkiem wejścia na zawody Opolskiej Ligi Robotów i całego wydarzenia OpolBrick.
- Na jedną drużynę może przypadać jeden opiekun/nauczyciel, który także otrzyma bezpłatne wejście na zawody i wydarzenie OpolBrick.
- Dla uczestników Opolskiej Ligi Robotów, zostanie udostępnione odrębne wejście do budynku CWK.
Zawody, podczas których odbywają się z konkurencje, polegają na zbudowaniu robota oraz odpowiednim jego zaprogramowaniu. W trakcie zawodów zostanie rozegrana konkurencja LEGO Sumo, w której można wystawić roboty zbudowane z klocków LEGO.

Opolska Liga Robotów to konkurs skierowany do wszystkich uczniów, nie tylko z województwa opolskiego, zainteresowanych programowaniem i robotyką. Organizatorami konkursu są Opolskie Centrum Edukacji oraz Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, nauczycieli i zainteresowanych uczniów do udziału w zawodach. Szczegółowe informacje zostaną umieszczone na stronie OLR:
http://olr.edu.pl/.















