Dzień Języka Ojczystego

W dniu 28 lutego 2023 r. tradycyjnie zapraszamy na obchody Dnia Języka Ojczystego wszystkich zainteresowanych nauczycieli wraz z uczniami. Zachęcamy do udziału w zabawach oraz potyczkach językowych, jakie przygotowaliśmy dla Was wspólnie RCRE i PBW w Opolu. W tym roku zaprosiliśmy także do współpracy gości z Uniwersytetu Opolskiego oraz Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu.

Tym razem wydarzenie podzieliliśmy na dwie części:

 Część I   (online, godz. 10.00-11.30)

Zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami na spotkanie online: Nosił wilk razy kilka, póki się ucho nie urwało….

Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00-11.30. W programie zaplanowano zabawy językowe w dwóch grupach: polskojęzycznej i niemieckojęzycznej. Spotkania odbędą się równolegle w obu grupach w aplikacji Teams. Można będzie się także przełączyć pomiędzy grupami.

Do udziału w grupie polskojęzycznej zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli wraz z uczniami w dowolnych grupach wiekowych. Spotkanie poprowadzą nauczyciele konsultanci RCRE 

Do udziału w grupie niemieckojęzycznej zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli wraz z uczniami w wieku 16+. Spotkanie poprowadzi pani Beata Hadasz z Instytutu Goethego w Krakowie

 Część II   (Ośrodek Szkoleniowy RZPWE w Niwkach, godz. 13.00 – 16.00)

W tej części na spotkanie zapraszamy wyłącznie NAUCZYCIELI do nowo wyremontowanego ośrodka szkoleniowego w Niwkach k. Opola. W programie czekają:

wykład, warsztaty z mnóstwem językowych  inspiracji, a także Niwkowy poczęstunek 🙂

Wszystko w nowej odsłonie Ośrodka i bez kosztów 🙂

Zapisy trwają do 13 lutego.  Więcej informacji oraz karta zgłoszenia 

 Zapraszamy 🙂