Opolska Liga Robotów – podsumowanie zawodów

9 maja 2024 r. odbyły się pierwsze po pandemii stacjonarne zawody Opolskiej Ligi Robotów, w której uczestniczyło ponad 30 drużyn rywalizujących w trzech konkurencjach: LEGO Sumo, Lego LineFollower oraz Open LineFollower. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zawodów.

Opolska Liga Robotów to konkurs skierowany do wszystkich uczniów w województwie opolskim, zainteresowanych programowaniem i robotyką. Organizatorami konkursu są Opolskie Centrum Edukacji oraz Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu. Celem konkursu jest promowanie i popularyzacja robotyki oraz algorytmiki, jako nowoczesnego środka dydaktycznego, a także jako atrakcyjnej formy nauczania informatyki wśród młodzieży. Uczniowie rywalizując ze sobą kształtują postawę zdrowej, sportowej rywalizacji opartej na szacunku do siebie i przeciwnika, umiejętności wygrywania i przegrywania oraz rywalizacji opartej na ustalonych zasadach.

Równocześnie z zawodami odbyły się zajęcia “Od przedszkolaka do inżyniera”. Uczestniczyło w nich ponad 100 opolskich przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.