Służących sześciu człowiek ma – skuteczna komunikacja w grupie wielokulturowej

Wczoraj zakończyły się w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach warsztaty pod intrygującą nazwą – Służących sześciu człowiek ma – skuteczna komunikacja w grupie wielokulturowej

Przez dwa dni z rzędu, uczestnicy szkolenia pod przewodnictwem trenerów: Hanny Franczak, Anny Patelskiej-Górnej i Dawida Bachryja, próbowali budować dla siebie i zamieszkać chociaż przez chwile, w świecie bez przemocy. Świat oparliśmy o zasady Porozumienia bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication) i skuteczną, asertywną komunikację, opartą o wzajemny szacunek (do siebie samych również). W jakim stopniu nam się udało chociaż na chwile pobyć w tym świecie – wzajemnego szacunku, zrozumienia, bliskości i prawdziwej współpracy – warto zapytać uczestników szkolenia. My zapytaliśmy w ewaluacji końcowej po zajęciach i nasi wspaniali uczestnicy jasno wyrazili swoje potrzeby w zakresie dalszego, najlepiej cyklicznego, spotykania się na szkoleniach w podobnej tematyce i … atmosferze.

Oczywiście atmosfera samych Niwek cały czas nas wspierała, ale dzisiaj wróciliśmy do naszych tu i teraz, z głębokim postanowieniem, że będziemy uważni na relacje z najbliższymi, stosunki w pracy, a także nastawienie do przypadkowych osób spotkanych po drodze. Może zdołamy coś poprawić?

Jak wyglądał ten nasz warsztatowy świat komunikacji opartej na empatii czyli równowadze  – między celem i relacją – zapraszam do fotorelacji… i na następne warsztaty.

Sala Przygotowana W Oczekiwaniu Na Uczestników Jesteśmy Przygotowani Do Zajęć Jeszcze Kilka Minut I Zaczynamy Zajęcia Trener Dawid Bachryj W Oczekiwaniu Na Grupę Jesteśmy Wszyscy Działamy Notujemy Zeby Nic Nam Nie Umknęło Kolejne Wyzwanie Hanna Franczak Z Grupą Nad Omawianiem Zadania