Dzień Języka Ojczystego w różnorodnym językowo i kulturowo środowisku szkolnym

W dniu 21 lutego 2024 r. tradycyjnie zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wszystkich zainteresowanych nauczycieli wraz z uczniami. Zachęcamy do udziału w zabawach oraz potyczkach językowych, jakie przygotowaliśmy dla Was w Opolskim Centrum Edukacji.

Wątkiem przewodnim w tym roku będą feminatywy, język inkluzywny oraz nasze ulubione słowa młodzieżowe, tzw. NOWOMOWA. Będziemy również promować różnorodność w edukacji oraz pomysły na integrację językową uczniów z różnych kręgów kulturowych i językowych.

Plakat z programem

Uczniów także zachęcamy do aktywności i przygotowania zagadek adresowanych do nauczycieli. Zagadki można przygotować w formie krótkich  filmików (max 2 min) lub w formie graficznej (plakat, kolaż, komiks), które zaprezentują podczas spotkania online 21 lutego. Prosimy o przesłanie prac, które chcielibyście zaprezentować w terminie do 19 lutego 2024r. na adres organizatorów.

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Wydarzenie finansowane jest w ramach Funduszu Pomocy Uchodźcom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

WAŻNE! Prosimy nauczycieli o podanie w zgłoszeniu (w uwagach) następujących informacji: liczba uczniów (klasa), którzy wezmą udział razem ze mną w spotkaniu.

Link do zapisów https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/3626

W razie pytań kontakt do organizatorów:

RCRE

Anna Patelska-Górna

apatelska@oce.opolskie.pl, tel. 502045358

Ewelina Policińska

e.policinska@oce.opolskie.pl tel. 886083160

Zapraszamy serdecznie 🙂