NASZE PRACOWNIE

ŚWIAT ODKRYWCÓW- Fizyka nigdy nie była tak prosta i ciekawa! Uczniowie mogą tutaj poznać między innymi tajniki elektryzowania lub zobaczyć spektakularne eksperymenty z udziałem ciśnienia. Na najodważniejszych czeka również krzesło fakira.

SENSOŚWIAT- W tej pracowni zabierzemy uczniów w niezwykłą podróż, która rozbudzi wszystkie ich zmysły. Znajdą tu między innymi łóżko wodne z masażem, basen z kulkami, różne świetlne atrakcje.
A wieczorami dzieją się tu prawdziwe czary… goście urodzinkowi mogą stanąć na prawdziwej scenie i wziąć udział w karaoke.

SPOTKANIE Z PREHISTORIĄ- Pustynia, niezbadane tereny, tajemnice archeologii… to marzenie wielu młodych naukowców. Tutaj uczniowie mogą poczuć zew przygody i samodzielnie odkopać szkielety prehistorycznych stworzeń. Zwieńczeniem zajęć może być sesja zdjęciowa w… paszczy dinozaura.

MAM TĘ MOC- Uczniowie w pracowni mogą zapoznać się z nowinkami ze świata energetyki. Przeróżne sprzęty na pewno pomogą im zrozumieć działanie różnych elektrowni. Samochody na energię słoneczną, zegary owocowe czy modele elektrowni wiatrowych- to wszystko i wiele innych znajdziecie w tej pracowni.

GABINET ANATOMII- A może by tak wziąć w garść ludzki mózg? Spokojnie, to tylko model! W tej pracowni uczniowie mają możliwość zapoznania się z ludzkim ciałem i dosłownego rozebrania go na części. Ponadto mogą zbadać ludzką krew lub skórę pod mikroskopem.

SPOTIFACZAS- Zajęcia w pracowni muzycznej to nie tylko doświadczenia akustyczne, ale też możliwość obcowania z prawdziwymi instrumentami, rozbudzenia pasji oraz poznania muzyki z różnych stron świata. Dla uczniów będzie to wspaniałe połączenie rozrywki i nauki.

ROBOFUN- W tej pracowni uczestnicy mają okazję poznać rozmaite roboty, zarówno złożone z klocków lego, jak i roboty humanoidale. Ponadto zbudują własne trasy dla ozobotów oraz poznają podstawy programowania.

ŚWIAT W KALJEDOSKOPIE- Gabinet krzywych luster, urządzenia demaskujące tajemnice światła… ta pracownia budzi wiele emocji. Nie tylko przyciąga kolorowym wnętrzem, ale również na zawsze zmienia poglądy na temat światła i kolorów.

PARTY TIME- Każdy solenizant potrzebuję miejsca, w którym poczęstuje swoich gości tortem.
Z pomocą przychodzi pracownia „Part Time”. Tutaj możemy zrobić zdjęcie pamiątkowe, zjeść poczęstunek przy pięknie zastawionym stole i cieszyć się kolorowymi dekoracjami.

ZBUDUJ SIĘ- Pracownia wypełniona świetnymi klockami mamutico, które dają uczniom nieskończone możliwości budowy. Od wysokich wieży, po domki i labirynty, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pracownia ta staje się też często polem rozmów na temat empatii, wsparcia i współpracy w grupie. Stąd jej wieloznaczna nazwa.

NA ORBICIE- W tej sali uczniowie poznają tajemnice kosmosu. Pomogą im w tym modele układu słonecznego oraz gwiazdozbiorów. Będzie również okazja do obserwacji nieba przy użyciu specjalistycznych narzędzi takich jak teleskop, luneta czy lornetka.

BĄDŹ W FORMIE- Uczniowie mogą spodziewać się klasycznej lekcji W-Fu ale nie tym razem!
Na uczestników czeka tor przeszkód, energorowery oraz platforma dynamograficzna. Tutaj mogą ćwiczyć swoją równowagę, rywalizować oraz integrować się.

RUSZ GŁOWĄ- W pracowni matematycznej największe emocje wśród najmłodszych wzbudza sklepik
z warzywami. Starsi też znajdą coś dla siebie. Przeróżne gry, przyrządy do mierzenia i ważenia sprawią, że uczniowie zrozumieją jak ważna jest matematyka w życiu codziennym.

ALECHEMIA- Większość dzieci marzy, aby ubrać biały fartuch i tworzyć zaskakujące mikstury jak prawdziwy naukowiec. My spełniamy te marzenia! W tej sali uczniowie wezmą udział
w eksperymentach chemicznych. Ogranicza ich tylko wyobraźnia oraz… receptura.

USKORZYDLENI- Jaki dźwięk wydaje słowik? Jak śpiewa skowronek? Te i wiele, wiele innych odgłosów natury uczniowie mogą usłyszeć w naszej kabinie dźwiękoszczelnej. Po takich zajęciach wizyty w lesie nabiorą nowego znaczenia.

ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO- Tutaj skrywamy tajemnice recyclingu! Uczniowie mogą zagrać w ekologiczne koło fortuny oraz gry multimedialne. Mają też niepowtarzalną szansę zrobienia papieru czerpanego przy użyciu profesjonalnej prasy.

PŁYWAJĄCE KINO- Ahoj przygodo! Zwykły seans kinowy? Nie u nas, tutaj uczniowie zasiądą
w drewnianej łodzi i wyruszą w wyjątkowy filmowy rejs.

ZACZAROWANY OGRÓD- W sercu pracowni znajduję się sztuczna jabłoń, którą często staję się pretekstem do rozmów o powstawaniu owoców lub zasadach zdrowego odżywiania. Uczniowie poznają tutaj tajemnice zapylania oraz niezwykłych relacji między fauną i florą.

Z GŁOWĄ W ULACH- To zdecydowania najsłodsza z naszych pracowni! Uczniowie mają niepowtarzalną szansę zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula, zobaczyć pszczołę pod mikroskopem lub przymierzyć strój pszczelarza.

SITOWISKO- Tematykę wodną poruszamy we wspaniałym okolicznościach. Uczniowie mogą zasiąść w cieniu drzew, przejść się po drewnianym mostku i namacalnie zbadać tajniki wodnej fauny i flory.

DOOKOŁA ŚWIATA- Mnogość rekwizytów z różnych stron świata, makiety domów i niezwykłe instrumenty wprowadzą uczniów w świat przeróżnych kultur. Przy sprzyjające pogodzie uczniowie poznają również prawa dziecka przy tematycznym muralu w ogrodzie. Będzie to wspaniała podróż dookoła świata.

CYBERPAŚNIK- Pracownia wyposażona w stanowiska komputerowe umieszczone na paśnikach, którą zamieszkują prawdziwe karaczany madagaskarskie. Na pewno jedyna w swoim rodzaju! Uczniowie będą pozytywnie zaskoczeni.