Europejskie szkoły demokracji i partycypacji

Opolskie Centrum Edukacji oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zapraszają nauczycieli oraz dyrektorów szkół uczestniczących w projekcie RZPWE/OCE “Europejskie szkoły demokracji i partycypacji”, a także wszystkich zainteresowanych tematyką rozwijania kultury demokratycznej w szkole oraz organizacją polsko-niemieckich i trójstronnych wymian międzyszkolnych na dwudniowe spotkanie warsztatowe do Ośrodka Szkoleniowego w Niwkach w dniach 8-9 listopada. Zapewniamy nocleg, wyżywienie, bezpłatny udział w dwóch szkoleniach:

  1. Partycypacja: jak pracować z młodzieżą zamiast niej – szkolenie poświęcone możliwościom włączania młodych ludzi w organizację i przebieg wymiany
  2. Przestrzeń dla różnorodności – komunikacja i współpraca w międzykulturowej grupie – szkolenie podpowie, jak wzmocnić oraz jak radzić sobie z międzykulturowymi wyzwaniami w grupie młodzieży i w zespole organizacyjnym.

oraz atmosferę przyjazną uczeniu się i wymianie doświadczeń 🙂

Spotkanie realizowane w ramach Programu Niwki 2023, adresowane do nauczycieli z województwa opolskiego i śląskiego.

Warsztaty odbywają się przy finansowym i merytorycznym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach oferty „Seminaria kontaktowe i szkolenia na zamówienie”.

Więcej informacji oraz link do karty zgłoszenia 

Kontakt do organizatora:

Anna Patelska-Górna

a.patelska@oce.opolskie.pl