Letnia Akademia – do zobaczenia ponownie…

Letnia Akademia dobiegła końca. W piątkowe popołudnie Pan Wojciech Dzido z Instytutu Goethego w Krakowie oraz Pni Izabela Szczepańska z RCRE w Opolu podsumowali tygodniową aktywność nauczycieli w ramach Letniej Akademii Niwki 2023 oraz wręczyli uczestnikom certyfikaty.

Jak krótko podsumować to wydarzenie? Było wesoło, twórczo, intensywnie, aktywnie i dwujęzycznie. Nauczyciele podnosili swoje umiejętności przede wszystkim w zakresie dydaktyki języka niemieckiego. Działali przy tym nieszablonowo i wieloaspektowo. Poznawali historię Niwek, Opola i szeroko pojętego regionu. W pełni wykorzystywali stworzoną przestrzeń, by wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia i pomysły na jeszcze ciekawsze lekcje.

Wszyscy uczestnicy opuszczali Ośrodek Szkoleniowy w Niwkach z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu. Życzymy, by ogrom pozyskanych inspiracji przełożył się na możliwie najbardziej efektywne zajęcia z dziećmi i młodzieżą, a nawiązane relacje pozwoliły na ciekawą współpracę międzyszkolną.  Zapraszamy do Niwek na kolejne szkolenia i warsztaty