II Ogólnopolska konferencja nauczycieli – Przestrzeń najbliższa, przestrzeń nieznana już za nami…

II Ogólnopolska konferencja nauczycieli – Przestrzeń najbliższa, przestrzeń nieznana już za nami. Wspaniale, że zgromadziła przed ekranami monitorów nauczycieli z województw łódzkiego, opolskiego i śląskiego.
Sześcioro prelegentów, nauczycieli i pasjonatów, zaprezentowało szeroki wachlarz przestrzeni, które można wykorzystać w edukacji. Przestrzenią nieznaną, choć najbliższą może okazać się dla naszych uczniów  przyroda, która nas otacza. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, Pani Ewelina Antonowicz pokazała, jak zapoznawać młodsze dzieci z otaczającym nas światem.
Nieznane jest to, co ukryte w ziemi. A przecież tak fascynujące i mogące dawać szereg inspiracji – przekonała nas o tym Pani Dr Magdalena Przysiężna – Pizarska.
Przestrzeń wirtualna jest uczniom niezwykle bliska, a w kontekście czasów minionych stwarza niezwykle szeroką płaszczyznę pracy dydaktycznej i wychowawczej. SMOK/  Pan Arkadiusz Bronowicki zadeklarował, że zawsze zabierze Nas w tą niesamowitą podróż w czasie.
Historię można “oswoić”, a twórcze lekcje pozwalają kształtować przestrzeń edukacyjną i rzeczywistą w pracowni. Pani Ewelina Sobiela pokazała nam, jak to zrobić?
Któż nie lubi słuchać legend? Ale czy znamy te opolskie? Nam najbliższe? Jak wykorzystać legendy opolskie w pracy nauczyciela i wychowawcy opowiedziała Pani Katarzyna Jasińska – Porada.
Świat symboli jest niezwykły, o czym przekonywała dr Ewelina Policińska. Symbole są przecież wszechobecne, na wyciągnięcie ręki. A równocześnie tak istotne, potrzebne, by rozumieć sztukę i ludzkie zachowania.
Tak wiele przestrzeni, tak wiele inspiracji…
Dziękujemy prelegentom, a przede wszystkim uczestnikom, za to, że zechcieli Państwo spędzić z nami grudniowe popołudnie.