Nauki języka polskiego na poziomie podstawowym dla osób dorosłych/migrantów wojennych z Ukrainy” w ramach projektu „Solidarni z Ukrainą – pomoc migrantom wojennym w województwie opolskim”

Zdzieszowice, Olszanka, Biała i Strzelce Opolskie to kolejne gminy, w których odbyły się zajęcia „Nauki języka polskiego na poziomie podstawowym dla osób dorosłych/migrantów wojennych z Ukrainy” w ramach projektu „Solidarni z Ukrainą – pomoc migrantom wojennym w województwie opolskim”. Realizatorami projektu są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu i Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, a Partnerami gminy województwa opolskiego: Biała, Brzeg, Dobrodzień, Dobrzeń Wielki, Głubczyce, Głuchołazy, Kluczbork, Leśnica, Nysa, Olesno, Paczków, Popielów, Prudnik, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Ujazd i Wołczyn. Docelowo zajęcia prowadzone będą w 15 gminach dla ponad 350 osób.
Projekt „Solidarni z Ukrainą – pomoc migrantom wojennym w województwie opolskim” jest finansowany z udziałem środków 🇪🇺 Unii Europejskiej