KONKURS LITERACKI

Zapraszamy wszystkie przedszkola należące do Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie do uczestnictwa w konkursie literackim Jak groszek, marchewka i sałata zwiedziły kawał świata organizowanym przez Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu pod honorowym patronatem Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji.

 

Cele konkursu:

 • rozwijanie wyobraźni i twórczej ekspresji słownej, rozwijanie talentów
 • kształtowanie pozytywnej, dobrej relacji z jedzeniem,
 • popularyzacja wiedzy na temat zdrowego odżywiania, zachęcanie do jedzenia warzyw i owoców,
 • kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu.
 2. Konkurs adresowany jest do grup przedszkolnych 5 i 6 – letnich należących do Opolskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie.
 3. Dzieci wspólnie wymyślają bajkę, w której tytułowi bohaterowie (groszek, marchewka i sałata) przeżywają ciekawą przygodę. Wspólnie tytułują bajkę. Nauczyciel spisuje stworzoną przez dzieci historię i wysyła w wersji elektronicznej na adres:ppi38@opoleprzedszkole.pl W tytule mailu należy wpisać: konkurs literacki.
 4. Pod każdą pracą należy umieścić informację zawierającą: nazwę grupy, tytuł bajki adres przedszkola z numerem telefonu placówki, imię i nazwisko adres e-mail nauczyciela.
 5. Wszystkie nadesłane bajki zostaną odczytane dzieciom z Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 38 w Opolu, które przygotują do nich ilustracje  i wybiorą najciekawszą historię.
 6. Z wszystkich nadesłanych bajek zostanie stworzona książka w wersji elektronicznej pod tytułem „Jak groszek, marchewka i sałata zwiedziły kawał świata”. W takiej formie zostanie wysłana do wszystkich przedszkoli, które wezmą udział w konkursie.
 7. Nadesłane prace będę oceniane przez pracowników Wypożyczalni dla Dzieci (Pokój Bajek) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz dzieci z Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 38 w Opolu.
 8. Prace oceniane będą pod kątem zgodności z tematem, pomysłowości oraz stopnia zainteresowania naszych małych czytelników
 9. Udział w konkursie, tj. nadesłanie swojej pracy, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu i z wyrażeniem zgody na publikację pracy, wraz adresem przedszkola w formie elektronicznej.
 10. W konkursie będą dwie nagrody. Nagroda główna przyznana przez powołane jury (pracownicy biblioteki) oraz nagroda specjalna przyznana przez dzieci      z Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 38 w Opolu
  („Super bajka”).
 11. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy pamiątkowe, które zostaną wysłane na podany adres email (jeden dyplom dla całej grupy), a opiekunowie grup podziękowania.
 12. Osoba odpowiedzialna za przebieg konkursu: Anna Trojańska (ania.trojanska@gmail.com)
 13. Prace należy przesłać do 30 kwietnia 2022 roku.
 14. Ogłoszenie wyników będzie 30 maja 2022 roku. Przedszkola, które zdobędą nagrodę w konkursie zostaną poinformowane telefonicznie przez koordynatora konkursu.