I po konferencji …

Szanowni Państwo,

Pragniemy podziękować wszystkim Uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i wzięcia udziału w konferencji online pn.: „Działania w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią”, która odbyła się 20 sierpnia 2021 r.

Z powodu pandemii nasi uczniowie zmienili tryb nauki ze stacjonarnej na zdalną i hybrydową. Nikt z nas nie ma wątpliwości, że pogorszyła się ich kondycja fizyczna, psychiczna i emocjonalna. Wyjątkowa sytuacja powrotu uczniów do zajęć w szkole wymaga od nas wprowadzenia skutecznych rozwiązań,  dlatego tak ważna jest rola wychowawców i nauczycieli w diagnozowaniu dobrostanu dzieci i młodzieży. Musimy wiedzieć, komu, kiedy i w jakim zakresie pomóc, nie zapominając o nauczycielach jak i rodzicach. Będąc tego świadomi intensywnie pracujemy nad tym, aby powrót dzieci we wrześniu do szkół był efektywny i bezpieczny.
Jakie działania podjąć i na co zwrócić uwagę?  – to był główny dyskurs minionej konferencji.

Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici Prelegenci: Pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty, Pani Dorota Dyluś-Beśka – Dyrektor Centrum Psychologii Zdrowia (CPZ) DORMED w Nysie, Pani Anna Wójciak-Sokołowska – Psycholog szkolny Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu, socjoterapeutka, trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Pani Joanna Baran – realizatorka i trenerka programu Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej, nauczycielka Pedagogicznej Biblioteki  Wojewódzkiej w Opolu, filia Kluczbork oraz Pani Jolanta Jędrzejczyk – certyfikowana instruktorka programu Golden Five, nauczycielka konsultant RZPWE w  Opolu.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Pan Lesław Tomczak – Dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Prelegentom za podjęcie trudu podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz niezwykle cenną wiedzą, dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie znakomitych wykładów.

Z opinii uzyskanych od Państwa wiemy, iż był to dobrze zainwestowany czas, wykorzystany na poszerzenie wiedzy
z zakresu działań wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego w sytuacjach kryzysowej wywołanej pandemią. A oto kilka opinii:

„Dziękuję bardzo za bardzo cenne informacje. Pozdrawiam.”
„Dziękuję za bardzo wysoki poziom merytoryczny konferencji. Pozdrawiam.”
„Dziękuję za możliwość uczestniczenia w spotkaniu. Pozdrawiam.”
„Serdecznie dziękuję za świetną konferencję. Dobór tematyki oraz merytoryczne podejście zasługuje na wielką pochwałę. Z wielu informacji z pewnością skorzystam.”
„Piękny wykład Pani Anny. Brawo”
„Dziękuję. Pozwolę sobie zacytować Kotarbińskiego "dobra robota"”
„Dziękuję serdecznie. Świetne wystąpienia.”
„Dziękuję, bardzo interesująca konferencja, niezwykle ważne informacje dotyczące działań Ośrodków Środowiskowych Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej - dziękuję. Świetne wystąpienia merytoryczne.”
"Dowiedziałam się o programach, które mogę realizować podczas lekcji wychowawczych z moimi uczniami."
"Zainspirowało mnie Golden 5".

Bez Państwa udziału realizacja konferencji nie byłaby możliwa.

Dziękujemy.

Zespół pracowni zarządzania i wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.