Zawody Opolskiej Ligi Robotów

Opolska Liga Robotów to konkurs skierowany do wszystkich uczniów w województwie opolskim, zainteresowanych programowaniem i robotyką. Organizatorami konkursu są Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu oraz Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu. Celem konkursu jest promowanie i popularyzacja robotyki oraz algorytmiki, jako nowoczesnego środka dydaktycznego, a także jako atrakcyjnej formy nauczania informatyki wśród młodzieży. Uczniowie rywalizując ze sobą kształtują postawę zdrowej, sportowej rywalizacji opartej na szacunku do siebie i przeciwnika, umiejętności wygrywania i przegrywania oraz rywalizacji opartej na ustalonych zasadach.

W maju 2021 roku zakończył się 6 sezon, który rozgrywany jest od roku szkolnego 2014/2015. Obecny sezon, ze względu na panującą pandemię w części został rozegrany w formie online. Na zakończenie sezonu odbyły się konkurencje polegające na przejeździe robota przez specjalnie skonstruowaną przeszkodę oraz na narysowaniu na kartce trójkąta. Do zawodów zgłosiło się niemal 30 drużyn.

Zawody są objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego oraz patronatem honorowym Opolskiego Kuratora Oświaty.