Poznaj Edumedio – nowy multimedialny system informacyjno-dydaktyczny dla placówek edukacyjnych

Powrót do tradycyjnego nauczania po kolejnej przerwie będzie sporym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Z kolei to na barkach osób zarządzających placówkami będzie spoczywał obowiązek zapewnienia wychowankom i pracownikom poczucia bezpieczeństwa i komfortu w codziennym funkcjonowaniu. Nowa rzeczywistość to nowe zasady i wytyczne, które będę wymagały nie tylko wdrożenia, ale także skutecznego zakomunikowania uczniom. A w jaki sposób to najlepiej zrobić?

Ciekawym pomysłem wydaje się rozwiązanie Edumedio, stworzone przez pochodzącą z opolszczyzny firmę, która od blisko 20 lat specjalizuje się w rozwiązaniach audiowizualnych. Opracowane przez zespół specjalistów narzędzie to innowacyjny sposób przekazywania ważnych informacji uczniom, przy pomocy autorskich treści wyświetlanych na profesjonalnych ekranach wielkoformatowych.

„Jak wiemy z badań treści multimedialne są 10-krotnie lepiej zapamiętywane niż informacje statyczne przekazywane na tablicach ogłoszeń czy plakatach. Przekaz ten może być jeszcze bardziej skuteczny, jeśli prezentowane treści przyjmą ciekawą i atrakcyjną formę. Z tego względu opracowaliśmy system będący połączeniem eksperckiej wiedzy, cyfrowej technologii i zabawnych animacji, które w lekki i przystępny sposób pozwalają prezentować treści informacyjno-edukacyjne – mówi Piotr Wyleżoł, twórca Edumedio.

Na potrzeby tego projektu autorzy przygotowali grupę wyjątkowych, animowanych bohaterów, wśród których znajdziecie Dyrekcję szkoły, zespół pedagogów, higienistkę, czy przedstawicieli służb mundurowych. Postaci te w wyświetlanych na ekranach animacjach poruszają rożne zakresy tematyczne, począwszy od informacji dotyczących organizacji zajęć, poprzez przypominanie o obowiązujących procedurach bezpieczeństwa, skończywszy na prezentowaniu ciekawostek naukowych.

O korzyściach jakie zapewnia Edumedio mogli się już przekonać Dyrektorzy szkół z naszego regionu, którzy jako pierwsi zdecydowali się na wdrożenie rozwiązania w swoich placówkach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Edumedio odwiedźcie stronę www.edumedio.pl oraz koniecznie obejrzyjcie poniższą animację