Edukacja społeczna – webinaria dla nauczycieli

Szanowni Państwo,

Przygotowujemy cykl webinariów dla nauczycieli, edukatorów, poświęconych wspieraniu dzieci i młodzieży w rozwoju ich kompetencji społecznych i przedsiębiorczych. Zaprosiliśmy do współpracy organizacje pozarządowe, które realizują różne projekty z obszaru edukacji społecznej – organizują wolontariat,  realizują z młodymi ludźmi projekty dla wspólnoty lokalnej, przekazują mikrogranty dla inicjatyw młodzieżowych, uczą pisać wnioski do budżetu obywatelskiego, itd. Chcemy pokazać Państwu działania, dzięki którym uczennice i uczniowie mogą zdobyć praktyczne umiejętności składające się na kompetencje społeczne i przedsiębiorcze, ale też znaleźć przestrzeń dla własnej aktywności.

Jako Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej jesteśmy instytucją zarządzaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, dlatego zwracamy się do Państwa jako jednostki samorządowej z prośba o pomoc w dotarciu z informacją o webinariach do nauczycieli z Państwa regionu.

Na początek prezentujemy organizacje z Wielkopolski. Ale będę wdzięczna za informacje na temat organizacji w Państwa województwie, które działają na rzecz aktywności społecznej dzieci i młodzieży. Zależy mi bardzo na pokazywaniu dobrych praktyk z całej Polski.

Webinaria są częścią projektu: “System partycypacyjnego zarządzania sferą ekonomii społecznej”. Liderem projektu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

http://wielkopolskaes.pl/index.php/aktualnosci/783-webinarium-na-poczatek-wolontariat

https://www.facebook.com/wielkopolskaes/

Z poważaniem


Sylwia Frankowska
Specjalistka ds. edukacji i współpracy
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu
ul. Nowowiejskiego 11
61-731 Poznań
tel. 61 856 73 28
Znajdź Nas:
www.wielkopolskaes.pl/
www.facebook.com/wielkopolskaes/

Obowiązek informacyjny RODO