Program Niwki 2019 „Niemiecki bezstresowo i skutecznie”

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz wydawnictwem Cornelsen zaprasza na konferencję organizowaną w ramach Programu Niwki 2019 „Niemiecki bezstresowo i skutecznie”, dedykowaną nauczycielom języka niemieckiego (nauczanego jako język obcy oraz język mniejszości narodowej) z woj. opolskiego i śląskiego.

Konferencja odbędzie się 19 listopada 2019 r. o godz. 16:00, w sali 1.7, RZPWE w Opolu, ul. Głogowska 27

Program konferencji:

  • Niemiecki bezstresowo i skutecznie – dlaczego nie z Primą Plus? Jak sprytnie sprowokować ucznia do komunikacji w początkowej fazie nauki? Jak pobudzić uczniów do logicznego myślenia i zapamiętywania słownictwa? Czy praca w grupach na szkolnych zajęciach lekcyjnych jest możliwa? Na warsztatach wejdziemy w rolę animatorów, którzy zamienią szarą szkolną rzeczywistość w barwny spektakl.
  • Co nowego w Punkcie Informacyjno-Dydaktycznym Instytutu Goethego w PBW w Opolu i Małym Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego w PBW Filii w Kluczborku? Jak pracować z bezpłatnymi materiałami GI? Gdzie znaleźć szybko właściwy materiał do zajęć z języka niemieckiego? Krótka wycieczka do Kinderuni.
  • Jak motywować uczniów do nauki języka niemieckiego? Dlaczego nie poprzez udział w konkursach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego?

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne na stronie:

https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/1709