Druga edycja konkursu „Nauka dla Ciebie”

Szanowni Państwo, Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło właśnie drugą edycję konkursu Nauka dla Ciebie. Zapraszamy w nim drużyny złożone z dwojga nauczycieli oraz grupy uczniów szkoły podstawowej do samodzielnego stworzenia pomocy edukacyjnej lub naukowej.

W zeszłym roku nagrodzone zostały drużyny, które skonstruowały m.in. decybelomierz, kałużator oraz układ doświadczalny do badania oddziaływań magnetycznych. Jak wyglądały wyżej wymienione pomoce, można zobaczyć w krótkim filmiku (klik!), który – oprócz prezentacji zwycięskich prac – krok po kroku pokazuje również, jak wziąć udział w tegorocznej edycji wydarzenia.

W puli nagród jest dwudniowa wycieczka do Warszawy wraz ze zwiedzaniem Centrum Nauki Kopernik dla 50 uczniów ze szkoły, która dostała się do finału (łącznie takich szkół będzie 10), nagrody finansowe (szkoła i nauczyciele, którzy uzyskają tytuł laureata, wygrywają łącznie 8 tys. zł) oraz gry edukacyjne.

Wraz z zespołem będziemy ogromnie wdzięczni za przekazanie informacji o konkursie zainteresowanym rozwojem zawodowym nauczycielom.

Termin zgłaszania się do konkursu mija 18 marca. Wszelkie niezbędne informacje na jego temat (regulamin, formularz zgłoszeniowy) można znaleźć na stronie Konkurs Nauka dla Ciebie.

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
www.kopernik.org.pl